Mõnusaid jõule

Loe Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni värsket intervjuud Smarten Logistics tegevjuhi, Mark Pavesiga

  • Miks otsustasite liituda ELEA-ga?Smarten Logisticsi puhul on tegemist taas liitumisega, sest nägime, et ELEA on läbinud värskenduskuuri ja tegeleb väga oluliste teemadega, mis puudutavad meie äri olevikku ja tulevikku.
  • Kuidas on mõjutanud COVID-19 kriis AS Smarten Logistics arengut? Pandeemiast tingitud kriisiaeg on kahtlemata olnud tavapärasest erinev, kohati keerulisem ja toonud kaasa mitmeid väljakutseid. Kuid samas on loonud ka palju uusi võimalusi ehk oleme kriisi ajal olulisi protsesse üle vaadanud ja parendanud, juurutanud mitmeid uusi protsesse ning keskendunud koos koostööpartneritega e-kaubanduse äri kasvule.Käisime maikuus koos Columbus Eestiga Äripäeva raadiosaates – “Digipööre kaubanduses ja tööstuses” just nendel teemadel arutlemas. Kellel huvi lähemalt teada saada, siis saade on järelkuulatav allolevalt lingilt: https://www.aripaev.ee/raadio/episood/laojuhtimise-valjakutsetest-ekaubanduse-huppelise-tousu-vaates
  • Millised seadusemuudatused on kõige rohkem mõjutanud äriotsuste tegemist? Ärilisi otsuseid tuleb langetada igapäevaselt, kuid ükski otsus ei ole olnud otseselt mõjutatud seadusemuudatustest.
  • Kas on mõni teema või valupunkt, mis vajaks logistika ja ekspedeerimise sektoris suuremat tähelepanu? Antud valdkonnaga seotud teemasid on palju, aga näen, et ELEA poolt hetkel fookuses olevad valikud on igati päevakohased ja mis vajavad laiemat tähelepanu. Usun, et need teemad saavad rohkem päevakaja ja leiavad lõpuks ka positiivsed lahendused.
  • Milliseid investeeringuid plaanite ettevõttes teha järgneva 5 aasta jooksul? Investeeringud on suunatud sellele, et logisitika oleks tulevikus veel kvaliteetsem ja efektiivsem, e-kaubanduse teenindamine veel sujuvam ja kindlasti panustame edaspidigi keskkonna jätkusuutlikuse tagamisse.
  • Kuidas hindate Eesti ettevõtete konkurentsivõimet globaalsetel turgudel? Smartenil täna globaalne kogemus puudub, kuna oleme keskendunud oma põhitegevuses Eestile ja kus oleme turuliidrina mitmetes valdkondades väga silmapaistvate saavutustega.
  • Kuidas hindate noorte taset tänasel tööjõuturul, hariduse kvaliteeti logistika ja ekspedeerimise sektoris, mis ametikohtadele otsite hetkel tööjõudu? Oleme aastaid panustanud antud valdkonna haridusteemadesse, käinud koolides logistika valdkonna loenguid andmas ning kutsunud üliõpilasi Smartenisse praktikale. Üldine tase on meie silmis väga hea, aga tänapäeva noortel on püsivust vähe. Soovitakse olla kiires liikumises, mida ettevõtte sees ei saa tihti nii lühikese perioodi jooksul pakkuda.Mis puudutab värbamist, siis hetkel käib meil uue tööjõu otsimine täisvõimsusel, sest Smarten on pidevas kasvus ja seetõttu ka võimalus uutel inimestel meiega liituda. Seega, kui logistika teemad on südamelähedased, võib alati meie uksele koputada! Kõikide käesolevate pakkumistega saab end kursis hoida meie kodulehel (https://www.smarten.ee/) või Facebooki vahendusel (https://www.facebook.com/smartenlogisticsas ).

Külalisjuhtimise uudset töövormi katsetamas

Smarten Logistics on alati olnud uuenduslik ja avatud suhtumisega ettevõte ning püüdes oma valdkonnas innovatsiooniliidri lippu kõrgel hoida. Seda ka personali valdkonnas, kus oleme katsetamas Eestis üsna uudset juhtimisvormi – külalisjuhtimine.

Külalisjuhtimine või ajutine – või mobiilne juhtimine või inglise keeles „interim management“ (heal lapsel palju nimesid!) on paindlik juhtimisvorm, mis aitab ettevõttel palgata külalisjuhi või ajutise juhi kindlal teemal või konkreetseks projektiks. Täpsemalt külalisjuhtimisest saab lugeda siit: https://kylalisjuht.ee/

Kuna antud valdkond on Eestis alles arenemisjärgus, siis olime kutsutud Äripäeva raadiosse, et jagada oma kogemusi ja julgustada ka teisi Eesti ettevõtteid erinevaid paindlikke töövorme proovima.

Kes otsesaadet ei kuulnud, siis allolevalt lingilt on Äripäeva saade ka järelkuulatav:

https://www.aripaev.ee/raadio/episood/kulalisjuht-koige-enam-maadeldakse-turunduses-ideedepuudusega

Äripäeva raadio: Laojuhtimise väljakutsetest e-kaubanduse hüppelise tõusu vaates

Meie logistikajuht, Hannes Oks, ja arendusjuht, Jarko Lust, käisid Äripäeva raadiosaates “Digipööre kaubanduses ja tööstuses” rääkimas Smarteni viimase aja suurimatest väljakutsetest seoses koroonajaga ja sellest, kuidas neid digitaliseerimise abil lahendada.

Teemad, mis saate jooksul said kajastust, olid järgmised:

Tööjõu väljakutsed – tööjõu kallidus, tööjõuvoolavus, suurenenud haiguspäevade maht.

Tarneahela nõuded karmistuvad, eeldatakse sama päeva tarnet ja tarnet väljastuspunktidesse;

• Tooraine ja kauba kättesaadavus on väljakutse;

• Ootused kolmandale osapoolele järjest kasvavad ja eeldatakse väga suurt paindlikkust;

Hooajalisusest tingitud mahu kasvud ja e-kaubanduse tagastuste hüppeline kasv;

Lao noppe efektiivsus ja kiirus – kõige suurem efektiivsuskadu on laos jalutamise aeg.

Ning lisaks andsin Hannes ja Jarko ka omapoolsed ettepanekuid tööstusharule tervikuna tarneahela paremaks korraldamiseks.

Kel polnud võimalust saadet otse kuulata, pole hullu. Äripäeva saadet saab järelkuulata allolevalt lingilt: https://www.aripaev.ee/raadio/episood/laojuhtimise-valjakutsetest-ekaubanduse-huppelise-tousu-vaates

Karjäär ja töö logistikasektoris – Tallinna Tööstushariduskeskuse avatud uste päevad

Olles oma valdkonnas üheks suurimaks tööandjaks, on Smartenis alati hea meel noori tudengeid juhendada, inspireerida ja pakkuda ka praktika võimalusi. Sestap teeme alati hea meelega koostööd erinevate õppeasutustega, kus tutvustame logistika ja laohalduse teemasid ning kutsume noori õpihimulisi antud valdkonnaga tutvuma.

Tallinna Tööstushariduskeskuse Avatud uste päevad toimusid sellel aastal koroonapiirangute tõttu 05.04-16.04.21 online kanalite vahendusel ning kandis ka asjakohast pealkirja >„Suletud Uksed 2021“. Ürituse märksõnadeks olid konkurentsivõimeline haridus, valdkonna tipptegijad, õpimotivatsioon, karjääri ja hea palk.

Meie logistikadirektor, Hannes Oks, käis Avatud uste päevadel rääkimas logistikast, millised on logistika valdkonna ametid ja sealsed tööülesanded ning võimalused karjääriredelil liikumiseks.

Podcast on järelvaadatav allolevalt lingilt: https://www.youtube.com/watch?v=1dVylXMZwJw

Tere tulemast logistika maailma!